Haberler

Luna Fiyatı Çöküşten Önceye Geri Dönebilir mi?
03
Haziran
2
0
2
2
Luna Fiyatı Çöküşten Önceye Geri Dönebilir mi?

Luna çöküşünden önce dolaşımda yaklaşık 350 milyon Luna coini vardı.
Terra'nın çöküşünün ardından birçok yatırımcı soruyor: Luna'nın kurtarılması mümkün mü?

Mayıs ayının başında Luna, 80 doların üzerinde işlem görüyordu. Şu an ise Luna 0.0001441 $ değerinde. Luna bundan kurtulabilir mi diye soran yatırımcılara kısaca şu cevabı verebiliriz: Mümkün.

Ama önce Luna'nın nasıl iyileşebileceğine dair gerçekçi bir fikir edinmek için Luna'nın neden düştüğünü anlamamız gerekiyor.

Luna neden düştü?

5 Mayıs'ta Luna 88 dolarlık bir fiyata ulaştı. Bir hafta sonra %99 düşerek 1 doların altına düştü. Sadece birkaç gün sonra tekrar %99 düştü ve şu anda 0,001441 dolardan işlem görüyor.


Luna nasıl ve neden düştü?

Kripto para fiyatları, ezici bir çoğunlukla arz ve talebe göre belirlenir. Ancak Luna'nın çöküşündeki en büyük faktör enflasyondu. Luna çöküşünden önce, dolaşımda yaklaşık 350 milyon Luna coin vardı. Şimdi 6.5 trilyondan fazla var.

Luna arzı sadece birkaç hafta içinde %1.857.000 civarında arttı. Luna'nın fiyatlarda çökmesine her şeyden çok bu hiperenflasyon neden oldu.


Luna'nın neden düştüğünün tam ayrıntılarını kavramak istiyorsak, Luna'yı destekleyen algoritmaları bilmemiz ve TerraUSD (UST) gibi istikrarlı paralara (bunlara stable coin diyoruz) ve farklı dünya para birimlerine sabitlenmiş diğerleri ile ilgili bir fiyat grafiğinin ortaya çıkıyor olduğunu bilmemiz gerekiyor.
TerraUSD ve Luna, UST sahiplerinin 1 UST takas etmesine ve 1 $ değerinde Luna basmasına izin verecek şekilde bir imkan sağlıyordu (tam tersi de geçerli).  Bu mekanizma, UST'nin 1 $'lık sabit fiyatından aşağı veya yukarıya doğru kaydığında arbitraj fırsatları yarattı.

Bunun dışında Luna'ya özel bir saldırı olduğu hakkında bazı söylentiler var, ancak doğruluğu kesin değil. Ancak uzun lafın kısası, büyük miktarda UST hızla Luna ile değiştirildi ve daha önce hiç görülmemiş bir hiperenflasyon yarattı.


Luna iyileşecek mi?

Yukarıda yazdıklarımız, "Luna iyileşecek mi?" sorusunu cevaplayabilmemiz için gereken bilgi birikimini sağlayacaktır. 

Luna sadece 1 dolar değerinde olsaydı, piyasa değeri 6,5 trilyon dolar olurdu. Bu, tüm kripto para piyasasından beş kat daha büyük bir sayı –ki bu piyasanın değeri şu anda 1,24 trilyon dolar civarında.

Luna'nın 80 $'lık bir fiyata geri dönmesinin tek yolu, dolaşımdaki arzı yaklaşık 350 milyona geri getirmek için yeterli Luna jetonlarını yakmak olacaktır.

Bu yöntem, Binance CEO'su Changpeng Zhao tarafından zaten önerildi. Ancak Terra'nın kurucusu Do Kwon'un farklı bir önerisi var. Bunun yerine Do Kwon, yeni Luna coinlerinin hoşnutsuz yatırımcılara havadan atılmasıyla UST olmadan yeni bir Terra blok zinciri oluşturmayı planlıyordu.

Yeni bir Terra blok zincirine ilişkin oylama karara bağlandı ve 65% oyla kabul edildi. Bundan sonra ne olur sorusunun cevabına ise, tamamen belirsiz dememiz doğru olur. 


Bitcoin ve Altcoin’ler de Son Durum: Bunlar Daha Önce de Yaşandı!
12
Mayıs
2
0
2
2
Bitcoin ve Altcoin’ler de Son Durum: Bunlar Daha Önce de Yaşandı!

Kripto para piyasasının nereden döneceği ile ilgili tartışmalar devam ederken piyasa adeta çakıldı. Terra ile ilgili haberler ile analistlerin büyük çoğunluğu “piyasaya operasyon yapılıyor” yorumlarında bulunurken beklentilere ve son durumlara bir göz atalım.

Kripto Para Piyasasında Son Durum Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 24 saat içinde %11’in üzerinde değer kaybederken piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) son 24 saatte %20’nin üzerinde düştü. Buna ek olarak toplam kripto para piyasası değeri 1,1 trilyon dolara geriledi ve Bitcoin dominance’ı %44,6’ya yükseldi. Şu anda piyasada short pozisyonlarda bir artış olduğu ve long pozisyonlarda da ciddi tasfiyelerin yaşandığı ifade edilebilir. Buna ek olarak piyasa değeri bakımından ilk on kripto para birimine baktığımızda en çok düşüşü %30’un üzerindeki değer kaybı ile Solana’nın (SOL) yaşadığı görülüyor.

Kripto borsası OKX, tüm kripto borsaları arasında en yüksek tasfiye olan 393 milyon dolar gördü ve onu 389 milyon dolar ile Binance ve 155 milyon dolar ile Bybit izledi.

Veriler, bu haftanın başlarında genel piyasadaki zayıflığa rağmen, tüm vadeli işlemlerin %83'ünün uzun olduğunu veya daha yüksek fiyatlara bahis yapıldığını gösteriyor. Sistemik riskin çoğu, Terraform Labs tarafından çıkarılan ve ABD doları ile sabitini kaybeden ve Terra üzerinde çalışan merkezi olmayan finans (DeFi) platformları üzerinde kademeli bir etkiye neden olan bir sabit para olan terraUSD'den (UST) kaynaklandı.

UST ile ilişkili bulaşma, muhtemelen enflasyon korkuları yanı sıra daha geniş pazara yayılarak kripto fiyatlarında düşüşe neden oldu.

Bu arada, veriler açık pozisyonun - veya kapatılmamış vadeli işlem sözleşmelerinin miktarının - son 24 saat içinde %10 düştüğünü gösteriyor ve bu da yatırımcıların daha fazla oynaklık beklentisiyle likiditeyi kaldırdığını ve pozisyonlardan çıktığını gösteriyor.

Aslında bu noktada şunu unutmamak gerekiyor: Nasıl ki her düşüşten sonra bir yükseliş görüyorsak her yükselişten sonra bir düşüşün gelmesi de o kadar normal. Ancak yatırımcıların her zaman söylediğimiz gibi sabırlı olması ve yatırım stratejilerini belirlemesi gerekiyor. Eğer siz sağlam bir yatırım stratejisine sahipseniz, sadece kulaktan dolma bilgilerle değil gerçekten araştırma yaparak yatırım yaptıysanız ve düşüşlerde endişelenmeyeceğiniz meblağlarda işlemler oluşturduysanız korkmanıza gerek yok.

Dolayısıyla aslında şu an yatırımcıların en sakin kalması gereken an. Eğer sakin kalmayı başarırsanız tüm uzman isimlerin söylediği gibi yükselişlerde de güzel karlar elde edebilirsiniz

Yeni Başlayanlar için 5 Kripto Para

Kripto Paralara meraklı yeni başlayan kullanıcılarımız için beş kripto para önerisinde bulunacağız.

Yeni başlayanlar için en zahmetsiz kripto para birimlerinin hangileri olduğuna karar verdik. Bu kripto para birimlerinin seçilmesinde popülerlik, büyüme hızı, kripto paraların teknolojisi, güvenlik yönü, çevresel etkileri ve bu kripto paraların arkasındaki ekipler gibi faktörler etkili oldu.

2009’da Bitcoin ile başlayan kripto paraların serüveni, her geçen gün yeni kripto paraların çıkmasıyla hızla büyüdü, gelişti. Şu an günümüzde binlerce küçük yatırımcıdan büyük yatırımcıya herkesin yatırım yapabileceği binlerce kripto para birimi çıktı.

Bizler, kripto paralara yatırım yapmak isteyen yeni insanlar için internette kafaları karıştıran jargonla mücadele etmektense, kolay bir şekilde yol göstermeyi amaçladık.
Piyasaya göre en iyi olduğunu düşündüğümüz kripto para birimlerini seçerek işleri olabildiğince basit tutabiliriz.


1- Bitcoin (BTC)

Orijinal ve en iyi bilinen para birimi olan Bitcoin, 2009 yılında Satoshi Nakamoto isimli bağımsız ve anonim bir kişi ya da grup tarafından ortaya çıkarıldı ve o günden bugüne piyasanın lideri durumda.

Son çeyrekte piyasa değeri:
$50,667,65 - $38,059,90

Bitcoin'in artıları ve eksileri

Artıları: Muhtemelen en erişilebilir kripto para birimi ve en fazla likidite sunan kripto paradır.

Eksileri: Bitcoin, acemi yatırımcıları erteleyebilecek şekilde değişkendir.

Nasıl çalışır

Bitcoin, binlerce bilgisayardan oluşan bir ağ üzerinden dağıtılan işlemleri günlüğe kaydeden bir blok zinciri veya dağıtılmış bir defter üzerinde çalışır. Defterlere yapılan eklemeler, bitcoin'in güvenli ve emniyetli tutulduğu anlamına gelen 'iş kanıtı' adı verilen bir işlem olan kriptografik bir bulmacayı çözerek doğrulanmalıdır.


2- Ethereum (ETH)

Piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, 2015'teki lansmanından bu yana katlanarak büyüdü.

Son çeyrekte fiyat ve piyasa değeri

4.311.67 $ - 2.497.72 $


Nasıl çalışır

Akıllı sözleşme oluşturması ve Bitcoin'den daha hızlı işlem hızlarıyla övünmesiyle tanınan Ethereum'un amacı, herkesin güvenli ve anonim olarak uygulamalar (Apple'ın uygulama mağazasında bulunanlara benzer) oluşturabileceği küresel bir internet yaratmaktır. Ethereum, birkaç küresel işletme tarafından desteklenmektedir ve şu anda büyük bir yükseltme devam etmektedir.

 

Ethereum'un artıları ve eksileri

Artıları: Ethereum'un hızlı bir ağa sahip olduğu kabul edilir ve büyük yazılım ve bankacılık şirketlerinden büyük desteğe sahiptir.

Eksileri: Ethereum, nasıl kullanıldığına dair anlaşmazlıklar ortaya çıktığında ortaya çıkabilecek çatallanma sorunlarıyla bilinir. Bu, bazı yatırımcıları uzaklaştıran istikrarsızlığa yol açabilir.


3- Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash, 2017'de hızını ve ölçeklenebilirliğini geliştirmek isteyen geliştiriciler tarafından oluşturulan bir bitcoin "çatalının" sonucuydu.

Son çeyrekte fiyat ve piyasa değeri

$474.90 - $274.91

9,09 milyar dolar - 5,40 milyar dolar

Nasıl çalışır

Arttırılmış blok boyutu, işlemlerin ağ üzerinde daha hızlı onaylanmasını sağlar (saniyede 61 işlem, bitcoin'in saniyede 7'si ile karşılaştırıldığında), bu da kullanıcıların çok daha düşük işlem ücretleri ödediği anlamına gelir.

Bitcoin Cash'in artıları ve eksileri

Artıları: Bitcoin Cash, bitcoin'den daha fazla ölçeklenebilirlik sunar; bu, daha fazla kişinin aynı anda işlem ve ödeme gerçekleştirebileceği anlamına gelir. İşlem maliyetleri de çok daha düşüktür.

Eksileri: Bitcoin Cash, bitcoin'in gölgesinde kalmaktan zarar görür. Eski kripto kardeşine göre daha az likidite, daha düşük değer ve daha düşük benimseme oranları sunar.


4- Litecoin (LTC)

Litecoin, 2011 yılında Bitcoin'in daha hızlı ve daha verimli bir versiyonu olarak piyasaya sürüldü, bu nedenle "lite" - veya yaratıcının kendi sözleriyle - "Bitcoin’in altınına Litecoin’in gümüşü" adı verildi.

 

Son çeyrekte fiyat ve piyasa değeri

151,75 - 100,62 dolar

10,27 Milyar Dolar - 7,46 Milyar Dolar

 

Nasıl çalışır

Bitcoin gibi, bir 'çalışma kanıtı' konsensüs mekanizmasına dayanır ve belirli bir madeni para limitine sahiptir (Bitcoin'in limiti 21 milyon jeton iken Litecoin'inki 84 milyondur), yani kripto para birimleri limitlerine ulaştığında, başka bir para birimi piyasaya sürülmeyecektir. sistem.

 

Litecoin'in artıları ve eksileri

Artıları: Piyasadaki en eski kriptolardan biri olan Litecoin, ilk on kripto para biriminde uzun süredir devam eden bir üne sahiptir. Düşük işlem ücretleri ve yüksek hızları ile tanınır.

Dezavantajları: Litecoin birkaç marka sorunu yaşıyor (en azından gramer yazılımının bitcoin için bir yazım hatası olduğunu öne sürmesiyle değil) ve kurucusu 2017'de elindekileri sattıktan sonra, çok fazla güvenilirliğini kaybetti.


5- Cardano (ADA)


İlk olarak Bitcoin ve Ethereum tarafından tanıtılan teknolojiyi geliştiren Cardano, bazıları tarafından 'üçüncü nesil kripto' olarak lanse edildi.

 

Son çeyrekte fiyat ve piyasa değeri

1,29 - 0,80 ABD Doları

40,5 Milyar Dolar - 28,5 Milyar Dolar

 

Nasıl çalışır

Akademiye dayanan, bilimsel ve matematiksel bir yaklaşımı harmanlar ve Bitcoin gibi platformlarda bulunan işlem doğrulamanın rekabetçi, problem çözme yönünü ortadan kaldırarak yüksek düzeyde güvenlik, işlem süresini hızlandırır ve daha düşük enerji kullanımı ve çevresel etki sunar.

 

Cardano'nun artıları ve eksileri

Artıları: Cardano, arkasında saygın bir ekiple en çevre dostu kriptolardan biri olarak görülüyor.

Eksiler: Cardano için henüz erken ve bazı takdire şayan başarılara göz atarken, işin kapsamı son derece iddialı.


05
Mayıs
2
0
2
2

Ukrayna - Rusya Krizi ve Kripto Paralar Hakkında

Savaş Ortamında Kripto Para Piyasaları


Avrupa’da savaşın yeniden başlamasıyla küresel piyasalar alt üst olurken, savaşın onuncu gününde kripto para yatırımcılarını da panik havası kapladı.

İnsanlar, kitlesel elektrik kesintileri, internetin kesilmesi ve cep telefonlarını arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişim kurmak ve hayati haberleri takip etmek için kullanamama durumunda e-para ve kriptonun işe yaramaz hale geleceği korkusuyla nakite ve güvenli limanlar olarak gördükleri emtiaya yönlendi.


Kripto Paralar Savaşı Finanse Edebilir mi?

Kripto bağışları için, Merkle Science panosu tarafından takip edilen bir haftadan biraz uzun bir süre içinde Ukrayna'ya toplam 80 milyon doları aşan 600.000'den fazla kripto bağışı yağdı. Çoğu bağış, dönüştürülebilirlik kolaylığı nedeniyle Bitcoin ve Ethereum ile yapıldı. Ukrayna hükümeti, geçen hafta kripto para birimlerini yasal ihale yapmak için oy kullandı ve bağışların çoğu askeri çabayı finanse edecek.


Kripto Para Piyasalarının Tepkisi Ne Olacak?

Flint Global'in danışmanı ve Brexit'e kadar görev yapan son İngiliz Avrupa Komisyonu Üyesi Sir Julian King, “Bitcoin bir savaşı finanse edemez, ancak kripto endüstrisinin tarihin doğru tarafında olduğu görülmeli” diyor.

Kripto para piyasalarının krize tepkisinin kısa vadede düşüşler şeklinde olacağı öngörülüyor. Kripto para yatırımcılarının bu kriz ortamında eğer ki çok acil bir durum yoksa panik satışlardan kaçınması ve uzun vadeli pozisyonlar alması daha doğru olacaktır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparatahmini.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi bir çok temele dayanır.

08
Mart
2
0
2
2
Bugünün Diğer Altcoin Piyasaları
07
Şubat
2
0
2
2
Bugünün Diğer Altcoin Piyasaları

Bugün Diğer Altcoin Piyasaları

SHIB, MANA, LEO, AXS, THETA, ONE, FLOW, GRT, KSM, LRC, CHZ ve TFUEL dahil olmak üzere birçok altcoin %5'in üzerinde arttı.  Bunların dışında, SHIB %25 ralli yaptı ve bir haftada neredeyse %34 artarak 0.000028 $ seviyesini aştı.

Genel olarak, bitcoin fiyatı 42.500 $ seviyesinin üzerinde yükseliş ivmesi kazanıyor.  Boğalar hareket halinde kalırsa, BTC 45.000 $ seviyesine yükselebilir. Bu da diğer altcoinlerin de en azından benzer oranlarda yükseliş trendi göstermesi anlamına gelir.

ADA, BNB, SOL, DOGE ve XRP fiyatları

 Cardano (ADA), 1.150 $ kilit direnç bölgesini geçmeyi başardı.  Görünüşe göre fiyat 1.188 dolara bile yükselebilir. Bu seviye aşılırsa, 1.20 $ direnç bölgesine yönlenebilir.

Binance coin (BNB), ana 400 $ direnç seviyesini aştı. Şu anda 420 $ seviyesinin üzerinde konsolide oluyor. Boğalar hareket halinde kalırsa, fiyatlama 445 $ ve 450 $ direnç seviyelerinde olabilir.

Bu sene en yüksek performans göstermesini beklediğimiz Solana (SOL), 112 $ direnç seviyesinin üzerine tırmandı ve 120 $ seviyesine yaklaşıyor. 120 doların üzerinde yukarı yönlü bir kırılma olursa, fiyat 125 $ ve 132 $ seviyelerine doğru yükselebilir.

DOGE, günde %7 ve haftada %13 artışla 0.155 $ direnç seviyesinin üzerinde ivme kazanıyor.  Bir sonraki kilit direnç 0.162 $ seviyesinin yakınında. Aşağı yönlü bir düzeltme olursa, fiyat 0.150 $ seviyesinin yakınında destek bulabilir.

XRP fiyatı bir günde %8 arttı ve 0.70 USD seviyesinin üzerinde net bir hareketlenme yaşandı. Bir sonraki büyük direnç 0.750 $ yakınında, bunun üzerinde fiyat bir ihtimal 0.80 Dolara kadar yükselebilir.

Altcoinler Yeniden Güçlenirken Bitcoin, 41.000 Doların Üzerinde Geri Döndü
07
Şubat
2
0
2
2
Altcoinler Yeniden Güçlenirken Bitcoin, 41.000 Doların Üzerinde Geri Döndü

Bitcoin, haftalardır beklenen tabanı oluşturduktan sonra, 40.000 $ direncinin üzerine çıkmayı başardı.  Kripto piyasalarına haftalardır hakim olan korku ve ayı sezonunun geldiği düşüncesi son buldu. BTC boğaları kontrolü ele geçirdi ve fiyatı 41.500 USD'nin üzerine çıkardı.  Hatta fiyat 42.500 USD'nin üzerine çıktı.  Bir sonraki büyük direnç 43.000 $ seviyesi olarak görülürken, bunun üzerinde fiyat görülmesi halinde 44.500 $ üzerine yolculuk başlayabilir.

Bitcoin değerlendirmelerine göre, destek noktası 42.000 $ seviyesinin yakınında duruyor. Ana hatlarıyla haftalık destek noktası şu anda 40.000 $ seviyesinin yakınında şekilleniyor. Bu seviyelerin altında fiyat, başka bir kısa vadeli düşüş başlatabilir.

Alıcıların, Kasım ayındaki zirveden bu yana 69.000$ civarındaki fiyat düşüş trendini tersine çevirmek için 40.000$'ın üzerinde kararlı bir hamle yapması gerekecek. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, kısa ralliler direnç seviyelerinin altına düşürüldü, bu da satıcıların kontrol altında olduğu anlamına geliyor.

Bununla birlikte, kısa vadede, özellikle göreli güç endeksi (RSI) günlük grafikte aşırı satın alınmadığı için, bitcoin ek yükseliş görebilir. Bir sonraki direnç seviyesi, mevcut ralliyi durdurabilecek 45.000 dolar civarında.

Bir toparlanma aşamasının başladığının sinyalini vermek için Bitcoin fiyatının hafta sonu boyunca 37.000 doların üzerinde kalması gerekecek. Yine de, aylık grafikte olumsuz momentum sinyalleri onaylanırsa, önemli fiyat artışları olası değildir.

Teknik onay, ana destek/direnç seviyesinin üzerinde veya altında en az iki ardışık günlük veya haftalık fiyat kapanışı gerektirir. Kazançlar veya kayıplar bir sonraki işlem seansına taşındığında, alıcılar ve satıcılar arasındaki inancı yansıtabilir ve daha güvenilir fiyat hedeflerine yol açabilir.


Bitcoin 2 haftanın ardından yeniden 50.000 Dolar bandında
27
Aralık
2
0
2
1
Bitcoin 2 haftanın ardından yeniden 50.000 Dolar bandında

Kripto para piyasaları toplam değeri, dün yüzde 5’e yakın değer arıtışıyla 2,4 trilyon dolar sınırına kadar yükseldi. Bugün ise kazançların genel olarak korunduğu görülüyor. Altcoin pazarı da 1,42 trilyon dolar seviyesine yükselmiş durumda. Günlük ortalama işlem hacmi ise düne göre bir miktar artarak 100 milyar dolar seviyelerine ulaştı. Son 24 saatte piyasaya giren ortalama 100 milyar dolarlık fon ile Bitcoin (BTC), 50.000 dolar kritik seviyesinin üzerine çıkmış oldu.

Bitcoin (BTC), bir önceki gün 49.000 dolar seviyesinin altında kaldıktan sonra dün öğleden sonra başlayan alışlar BTC/USD paritesini 51.500 dolar seviyesine kadar taşıdı. Son 24 saatte yüzde 5 değer kazanan BTC, şu an 51.000 dolar seviyesinde. 

Genel kripto piyasası, 2021'de tüketicilerden ve perakendecilerden gelen talebin artmasıyla ana ilgiyi yakaladı. Gri tonlamalı bir araştırma, ABD'deki bitcoin kullanıcılarının yarısından fazlasının yalnızca bu yıl girdiğini ve çoğunun hala pozisyonlarını koruduğunu buldu.

Piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi, Kasım ayındaki yaklaşık 69.000 dolarlık rekor seviyesinin hala %25 altında olmasına rağmen, yıl boyunca %76 arttı.

Gelecek yıla gelince, trendler bitcoin'in yükselişinin sadece devam edeceğini gösteriyor. Kripto borsası Coinbase bu hafta bir blogda, savunucuların bitcoin'in diğer dijital para birimlerine rakip olduğuna inanmasına rağmen, hiçbir şeyin jetonla uzaktan rekabet edemeyeceğini söyledi.

Binance Dogecoin Para Çekme İşlemlerini Tekrar Açtı
30
Ekim
2
0
2
1
Binance Dogecoin Para Çekme İşlemlerini Tekrar Açtı
Binance, Dogecoin para çekme işlemlerini, borsanın CEO'su ile Elon Musk arasında geçen şiddetli bir tartışmaya sebep olan teknik aksaklığın düzeltilmesinden sonra tekrar açtı. 
Binance, aksaklığın "olası olmayan ve talihsiz bir tesadüf" olduğunu ve "bazılarının önerdiği gibi şüpheli koşullar olmadığını" söyledi.

Binance kullanıcıları yaklaşık iki haftadır Dogecoin paralarını çekemiyorlardı.

2013 yılında şaka amaçlı oluşturulan bir memecoin olan Dogecoin, CoinGecko fiyatlandırmasına göre son 30 günde yaklaşık %30 düşmüştü.
Twitter kripto ekibi kuruyor
12
Kasım
2
0
2
1
Twitter kripto ekibi kuruyor

Sosyal medya devi Twitter, kripto para dünyasındaki varlığını büyütmek için önemli bir adım attı. Platform, blok zinciri teknolojisi, NFT ve bitcoin gibi merkezi olarak yönetilmeyen kripto para birimlerini kullanmaya yönelik yeni yollar geliştirmek için Twitter Crypto adı verilen özel bir birim kurdu. Başlangıç ​​olarak, bu ekip kripto ödemelerini (Bitcoin ipuçları, Biletli Alanlar için kripto ödemeleri), içerik oluşturuculardan para kazanma fırsatlarını (NFT araçları) ve sosyal medyayı merkezden uzaklaştırmayı (Web3'e yönelik genel hareketin bir parçası) keşfedecek. Tess Rinearson'dan bir Twitter ileti dizisine göre, mühendis ekibi yönetmek için görevlendirildi, Twitter Crypto “kimlik, topluluk, mülkiyet ve daha fazlasıyla mümkün olanın sınırlarını zorlamaya yardımcı olmak” istiyor.

Kripto Para Piyasalarında Rekor Seviyeler
21
Ekim
2
0
2
1
Kripto Para Piyasalarında Rekor Seviyeler

Kripto para piyasası, tarihi bir dönem geçiriyor. 2021 yılına yığınla gelişme sığdıran kripto ekosistemi, yoluna dolu dizgin devam ediyor. Geçtiğimiz ay eylül kabusu yaşayan Bitcoin, Çin yasakları ve düzenleyici kanalların baskıları ile 40.000 doların altına itildi. Ancak ralli momentumu tüm engelleri aşarak dump hareketlerini bastırdı. Öte yandan Bitcoin’in tek başına toplam piyasa değeri 1.2 trilyon doları aştı.

En büyük altcoin Ethereum ATH seviyesinin kıyısında işlem görürken, lider Bitcoin’i takip ediyor. Piyasanın genel trendi yukarı yöndeyken altcoin’ler yeşile büründü. Kripto para piyasasının yeşile bürünmesi ile toplam piyasa değeri 2.68 trilyon doları buldu. 

Bitcoin beş ayda ilk kez 55.000 doların üzerine çıktı
06
Ekim
2
0
2
1
Bitcoin beş ayda ilk kez 55.000 doların üzerine çıktı

Kripto para piyasası yükselmeye devam ediyor. Son 24 saatte piyasanın toplam değeri %5’e yakın artarak 2,29 trilyon doları geçti. Bitcoin ise 55 bin doların üzerine çıktı ve piyasa değerini 1 trilyon doların üzerine taşıdı. Mayıs ayında yaşadığı büyük çöküşten beri yavaş yavaş toparlanan Bitcoin, bugün 55 bin doları geçmeyi başardı. Bitcoin bu fiyat seviyesini en son 12 Mayıs’ta görmüştü. Kral kripto para birimi, tüm zamanlar rekorunu ise 14 Nisan 2021’de, 64.800 doları aşarak kırmıştı.

Fiyattaki oynaklık yatırımcı ilgisini de oldukça yükseltti. Son 24 saatte Bitcoin işlem hacmi %33 yükseldi ve 47 milyar dolara yaklaştı.  Bitcoin’in günlük yükselişi %8,7’ye gelirken bu haberin yazıldığı sırada toplam piyasa değeri 1,02 trilyon dolar seviyesinde. BTC’nin bilinen en düşük fiyatı ise 5 Temmuz 2013’te gördüğü 65,53 dolardı. O gün 100 dolarlık Bitcoin almış olsaydınız 6 Ekim 2021 itibarıyla yaklaşık 84 bin dolarlık Bitcoin’iniz olurdu.

Bitcoin yeniden 50.000 ABD Dolar, Ethereum yükseldi ve Cardano yeni zirveye ulaştı
02
Eylül
2
0
2
1
Bitcoin yeniden 50.000 ABD Dolar, Ethereum yükseldi ve Cardano yeni zirveye ulaştı

Kripto piyasaları Perşembe günü erken saatlerde ticaretin öne çıkanları arasında Ethereum ve Cardano ile ralli yaptı. Eth, gün içi en yüksek 3.841 ABD Dolarına kadar işlem gördü ve son zamanlarda %5.71 artışla 3.741 ABD Doları oldu.

Bu arada Cardano, kripto kafaları ADA madeni paraya akın etmeye devam ederken, temel blok zinciri teknolojisi, akıllı sözleşmeler ekleyecek ve platforma daha yüksek hacimler getirmesi beklenen güncellemesiyle ilerlerken, tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi.

Bitcoin, 50.000 ABD Dolarının üzerine %5 civarında yükseldi.

DailyFX analisti Daniela Hathorn bir notta, beklendiği gibi, Bitcoin geçen hafta psikolojik 50.000 ABD Doları seviyesinde bir miktar direnç gördü ve bu da 46.500 ABD Dolarına doğru bir geri çekilmeye yol açarak yeni alıcılara biraz nefes alma odası sağladı." Dedi.

 "Momentum bir kez daha toparlanıyor gibi görünüyor, ancak satıcılar pozisyonlarını korumak için savaşırken 55.000 ABD Dolarına kadar güçlü bir direnç olması muhtemel, bu nedenle bu 5.000 ABD Doları boşluk içinde daha fazla yan konsolidasyon göz ardı edilemez.

52.700 ABD Dolarının üzerinde bir kırılma, alıcıların kendilerini bir sonraki psikolojik dirençle 55.000 ABD Doları seviyesinde mücadele etmek için konumlandırdıklarının iyi bir işareti olacaktır."

Ripple'ın XRP'si %6,9 artarak 1,28 ABD Dolarına yükselirken, Dogecoin %7,9 artarak 30,31 sente yükseldi.

Ethereum 4.000 Dolara doğru ilerleyişini sürdürüyor!
02
Eylül
2
0
2
1
Ethereum 4.000 Dolara doğru ilerleyişini sürdürüyor!

Ethereum gözünü 4.000 dolara dikti. İşte Ethereum'un 4.000 doları görmesi için aşılması gereken kritik seviyeler. Ethereum, geçtiğimiz günlerde 3.500 dolar ve 3.650 dolar direnç seviyelerinin üzerinde büyük bir artış başlattı. Öyle ki bu artış fiyatı 3.700 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde üzerine itti. Ayrıca ETH/USD paritesinde saatlik grafiğe bakıldığında 3.600 dolara yakın destekle oluşan önemli bir yükseliş trendi çizgisi bulunurken, parite kısa vadede düşüş yaşayabilir ancak ETH 3.680 dolar veya 3.620 dolar civarında yeniden toparlanabilir.

Ek olarak Ethereum, 3.500 dolarlık pivot seviyesinin üzerinde güçlü bir yükseliş trendinde kalmaya devam ediyor. ETH hız kazandı ve 3.650 dolar direnç seviyesini geçmeyi başardı. Bununla birlikte fiyat 3.800 doları bile aştı ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça üzerine çıktı.

ETH’de Olası Düşüşler

Ethereum eğer 3.800 dolar ve 3.850 dolar direnç seviyelerinin üzerine çıkmayı başaramazsa, aşağı yönlü bir düzeltme başlatabilir. Aşağı yöndeki ilk destek 3.700 dolar seviyesine yakın.

Bir sonraki büyük destek ise 3.680 dolarlık bölgenin yakınında oluşuyor. Ethereum fiyatı yönünü aşağıya çevirir ve 3.680 dolarlık desteğin altına düşerse, fiyatı 3.600 dolarlık trend çizgisi desteğine yönlendirebilir.

PayPal, İngiltere'de kripto para birimi hizmetini başlattı
23
Ağustos
2
0
2
1
PayPal, İngiltere'de kripto para birimi hizmetini başlattı

ABD çevrimiçi ödeme devi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, İngiliz müşterilerin bu haftadan itibaren dijital para birimleri satın almalarına, tutmalarına ve satmalarına izin vereceğini söyledi.

Geçen yıl Ekim ayında ABD'de piyasaya sürülen PayPal'ın kripto ürününün ilk uluslararası genişlemesini işaret ediyor.

PayPal'ın blockchain, kripto ve dijital para birimleri genel müdürü Jose Fernandez da Ponte CNBC'ye verdiği demeçte, "ABD'de gerçekten iyi gidiyor" dedi. "İngiltere'de başarılı olmasını bekliyoruz"

PayPal'ın kripto özelliği, müşterilerin 1 £ gibi düşük bir bedelle bitcoin, bitcoin cash, ethereum veya litecoin alıp satmasına olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca kripto fiyatlarını gerçek zamanlı olarak takip edebilir ve piyasada eğitici içerikler bulabilir.

Ürünün ABD versiyonu gibi, PayPal da Birleşik Krallık'ta kripto alım satımını sağlamak için New York tarafından düzenlenen bir dijital para şirketi olan Paxos'a güveniyor. PayPal, hizmeti başlatmak için ilgili Birleşik Krallık düzenleyicileriyle ilişki kurduğunu söyledi.  

Bu haberle 50 bin 328 dolara kadar yükselen Bitcoin, saat 10.00 itibariyle 50 bin 180 dolardan işlem görüyor. Bitcoin'in son 24 saatteki kazancı ise yüzde 2,55 oldu.

Ripple (XRP)  Fiyatı %30 Arttı, İşte Neden %300 Daha Fazla Artabilir!
12
Ağustos
2
0
2
1
Ripple (XRP) Fiyatı %30 Arttı, İşte Neden %300 Daha Fazla Artabilir!

XRP fiyatı 11 Ağustos'ta büyük bir yükseliş kaydetti, gün için yaklaşık %30 arttı ve 1 dolarlık kilit direnci aştı. Altıncı en büyük kripto para birimi, piyasa değeri 45 milyar dolara ulaştığı için geçen ayın en düşük seviyesi olan 0,514 dolardan neredeyse iki katına çıktı. XRP, tekrar 1 doların altına düşmeden önce aylık 1,09 dolarla yeni bir zirve kaydetti.

Daha önce U.Today, Ripple'ın Güney Kore'deki büyük ödeme sağlayıcısı GME Remittance ile ortağı SBI Ripple Asia aracılığıyla ortaklık kurduğunu bildirdi. Amaç, Güney Kore'den Tayland'a yapılan ödeme sistemini iyileştirmektir.

Kripto para biriminin çoğu bu yılın başında yeni ATH'sini yeniden test ederken RP en düşük seviyesindeydi, XRP fiyatı ABD SEC'in güvenlik davası sayesinde üç yılın en düşük seviyesine düştü. Bununla birlikte, 1,96 $ 'lık yeni bir üç yılın en yüksek seviyesini kaydetmek için onunla ilgili olasılıkların ve piyasa tahminlerinin çoğuna meydan okudu. Bununla birlikte, fiyatını mevcut değerinden %300 yukarı çekebilecek en büyük faktör, ilk 10'da ATH'sini yeniden test etmemiş tek kripto para birimi olmasıdır.Kripto Para Piyasası'nın Değeri, Mayıs Ayından Bu Yana İlk Kez 1,9 trilyon Doları kırdı
12
Ağustos
2
0
2
1
Kripto Para Piyasası'nın Değeri, Mayıs Ayından Bu Yana İlk Kez 1,9 trilyon Doları kırdı

Kripto para piyasası, Ağustos ayının başlarında, toplam piyasa değeri 2 trilyon dolara yaklaşan sağlam bir yükseliş eğilimini sürdürdü. Güçlü toparlanma eğilimine paralel olarak, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) gibi büyük kripto para birimleri, piyasa değeri açısından Mayıs ortası seviyelerini yeniden test etti. 

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, Temmuz ayındaki ayı piyasasından bu yana daha fazla kazanç elde etti ve 20 Temmuz'daki 204 milyar dolardan Pazartesi günü 369 milyar dolara yaklaşık yüzde 81 arttı.

Daha önce bildirildiği gibi, kripto pazarlarındaki en son büyüme, Tesla CEO'su Elon Musk'ın 22 Temmuz'da havacılık firması SpaceX'in Bitcoin'e sahip olduğunu açıklamasının ardından geldi. CEO ayrıca Tesla'nın önemli bir düşüş nedeniyle araba alımları için kripto ödemelerine devam etmeyi planladığını söyledi. Bitcoin madenciliği için kullanılan yenilenemeyen enerji yüzdesinde. Musk'ın daha önce Tesla'da BTC ödemelerini durdurma kararı - para biriminin yüksek enerji tüketimi nedeniyle - Bitcoin'in Mayıs ayındaki fiyat düşüşünün önemli bir nedeni olarak görülüyordu.

İşte 24 Saatte En Çok Yükselen Altcoinler!
01
Ağustos
2
0
2
1
İşte 24 Saatte En Çok Yükselen Altcoinler!

Quant (QNT)

Çalışabilirlik problemini blockchain işletim sisteminin oluşturulması yoluyla ilk kez çözen proje Quant (QNT), yüzde 27.98’lık bir yükseliş ile günün en çok kazandıran altcoinlerin ilk sırasında yer alıyor. 

Siacoin ( SC )

Siacoin, yüzde 18.76 oranındaki kazancıyla en çok değer elde eden coin’lerin başında geldi. Blockchain tabanlı merkezi olmayan bir bulut depolama platformu olan Sia’nın yerel tokenı olan SC, gün içinde gördüğü düşüş ile 0.0176 dolardan işlem görüyor.

IOTA (MIOTA)

Nesnelerin İnterneti ekosistemi için geliştirdiği projelerle uzun bir süredir gündemde olan IOTA, yüzde 16.69 oranında yükseliş yaşadı. Gün içerisinde yaşadığı düşüş ile şu anda coin piyasasın da 0,9105 dolardan işlem görüyor.

LSK (Lisk)

24 Mayıs 2016'da piyasaya sürülen ve JavaScript ve TypeScript aracılığıyla oluşturulan Lisk günün en çok kazandıran altcoinlerin başında geldi. Son 24 saatte yüzde 23.25 oranında değer artışıyla şuanda 3.9600 dolardan piyasada işlem görüyor.  


Bitcoin Mayıs Ayından Bu Yana En Yüksek Seviyeyi Gördü!
01
Ağustos
2
0
2
1
Bitcoin Mayıs Ayından Bu Yana En Yüksek Seviyeyi Gördü!

Bitcoin, Pazar günü de dahil olmak üzere son 12 gün boyunca değer kazandı ve 18 Mayıs'tan bu yana en yüksek seviyesi olan 42.606 dolara kadar işlem gördü. Bitcoin, Pazar günü de dahil olmak üzere son 12 gün boyunca değer kazandı ve 18 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesi olan 42.606 dolara kadar işlem gördü. Piyasa gözlemcileri önemli bir bükülme noktası olarak 40.000 doları işaret etti. Pazar günü New York saatiyle 06:13’te 41.739 dolardan yüzde 0.5 civarında yükseldi. Kripto türevleri borsası FTX’te tezgah üstü ve kurumsal satışlar başkanı Jonathan Cheesman, “Böyle bir koşu kesinlikle bir miktar akış desteği anlamına geliyor” dedi. “Elbette, şimdi burada istikrara ihtiyacı var – ve 20 Mayıs’taki en yüksek seviyenin üzerinde daha fazla teyit olacaktır.” Bitcoin, 20 Mayıs’ta 42.541 dolara kadar yükseldi. 

Nisan ortasındaki 65.000 dolara yakın rekorundan haftalarca düşüş eğilimi gösteren Bitcoin, Elon Musk ve Cathie Wood’un destekleyici yorumlarının düşüş trendinden çıkmasına yardımcı olduğu için bir haftadan fazla bir süredir yeniden inşa etmek için harcadı. Amazon’un dijital varlıklarla ilgili iş ilanları ve bunun sonucunda ortaya çıkan spekülasyonlar da yardımcı oldu. 

Elon Musk'ın Yeni Gözde Bebeği
02
Temmuz
2
0
2
1
Elon Musk'ın Yeni Gözde Bebeği

“Baby Doge” adlı bir madeni para projesi, son 24 saat içinde %228,3 arttı ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk kripto varlığı hakkında tweet attıktan sonra daha da arttı.  BABYDOGE ismiyle listelenen kripto para birimini, kısa sürede yükseltmeyi başardı. Bugün öğle saatlerinde atılan tweet, yatırımcıların heyecanla kripto para borsalarına giriş yaptığı, yoğun saatleri beraberinde getirdi.

Musk'ın tweet'i, dijital para birimi son 24 saatte %228,3 arttığı için DogeCoin fırladı. ABD doları karşısında yedi günlük istatistikler, baby doge'un bu hafta %53 arttığını ve son iki hafta boyunca madeni paranın %716.9 arttığını gösteriyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparatahmini.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Lider Altcoin'de Boğa İşareti Görülüyor!
02
Temmuz
2
0
2
1
Lider Altcoin'de Boğa İşareti Görülüyor!

Ethereum son birkaç haftadır yatay hareket ederken, balinalar her düşüşte büyük miktarlarda alım yapıyor. Santiment’ten gelen balina izleme verileri, 10 binden fazla coin tutan ETH balina adreslerinin artık toplam ETH arzının %70’i üzerinde kontrole sahip olduğunu gösteriyor, bu 4 yılın en yüksek seviyesi. Arzın zayıf ellerden güçlü ellere geçtiği açık. Aynı zamanda kurumsal oyuncular da Ethereum’a ısınmaya devam ediyor. 

Düşen borsa arzı bir yükseliş işaretidir, çünkü arz kıtlığı fiyatı daha da yükseltebilir. Öte yandan, Ethereum ağı önemli kilometre taşlarına ulaşmaya devam ediyor. Bu haftanın başlarında, Ethereum adres etkinliği tarihte ilk kez Bitcoin’inkini geçti. Bu, yatırımcılar arasında büyük bir ETH kabulü olduğunu gösteriyor. Öte yandan, birçok ETH coin’i Ethereum 2.0 Mevduat Sözleşmelerine taşınıyor. Ethereum 2.0’da 11 milyar dolar değerinde 5 milyondan fazla ETH coin’i stake edildi. 

Veriler konuşuyor: ETH balinaları hızla kripto para alıyor!

Ethereum son birkaç haftadır yatay hareket ederken, balinalar her düşüşte büyük miktarlarda alım yapıyor. Santiment’ten gelen balina izleme verileri, 10 binden fazla coin tutan ETH balina adreslerinin artık toplam ETH arzının %70’i üzerinde kontrole sahip olduğunu gösteriyor, bu 4 yılın en yüksek seviyesi. Arzın zayıf ellerden güçlü ellere geçtiği açık. Aynı zamanda kurumsal oyuncular da Ethereum’a ısınmaya devam ediyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparatahmini.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Ünlü Analist Pompliano, Bitcoin (BTC) Düşüşünü Yorumladı!
23
Haziran
2
0
2
1
Ünlü Analist Pompliano, Bitcoin (BTC) Düşüşünü Yorumladı!

Kripto para piyasası sert bir düşüş yaşadı ve lider kripto para birimi kısa sürede %20 geriledi. Bitcoin’in bu düşüşü altcoinleri kana bularken, bir anda 33.000 dolara çıkan BTC’ye rağmen altcoinler kendine gelemedi.

Pomp’un önerdiği bu stratejiye göre “piyasadaki zamanlamadan” çok, “piyasadaki toplam zaman” önemli ve sektöre erken girenler bu taktiği uygulayarak ciddi bir kazanç elde edebilir. Pomp, BTC fiyatı düştüğünde kendisinin bizzat bunu yaptığını ifade ederek son düşüş ile de bundan şaşmadığını vurguladı. Analistin görüşlerine göre ise bu durum oldukça kısa vadeli bir hareketlilik ve BTC uzun vadede yine yeşillenecek.

Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparatahmini.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Elon Musk tweet attı Bitcoin %12 değer kazandı
14
Haziran
2
0
2
1
Elon Musk tweet attı Bitcoin %12 değer kazandı

Tesla CEO’su ve kurucu ortağı Elon Musk Pazartesi günü yaptığı açıklamada, şirketinin Bitcoin ile ödemelere izin vermeye devam edebileceğini belirtti. Musk, bunun için bir şart koşuyor: Bitcoin’in en az yarısının yenilenebilir enerji kullanılarak çıkarılması..

Bitcoin’in değeri daha sonra ilk duyurudan sonra önemli ölçüde arttı ve Nisan ayında 60.000 ABD dolarını aşarken, kamuoyu yorumları Bitcoin satın almanın Tesla’nın sürdürülebilir enerjiyi hızlandırma misyonuyla gerçekten uyumlu olup olmadığını tartışıyordu. Çünkü Bitcoin üretiminin Arjantin büyüklüğünde bir ülkenin elektrik harcamasına denk geldiği olduğu tahmin ediliyor.

Sadece iki ay sonra Tesla, Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmeyi bıraktı ve Bitcoin varlıklarının yaklaşık %10’unu sattığı bildirildi. Ardından Bitcoin’in değeri de tökezledi ve kripto para şu anda yaklaşık 39.012 ABD doları düzeyinde.Emtia Stratejisti Mike McGlone, 40 bin dolarlık BTC hedefinin 20 bin dolardan daha olası olduğunu söyledi
10
Haziran
2
0
2
1
Emtia Stratejisti Mike McGlone, 40 bin dolarlık BTC hedefinin 20 bin dolardan daha olası olduğunu söyledi

Ünlü bir analist olan Mike McGlone, yaşanan bu düşüşün beklenenden daha hızlı toparlanacağını belirtti. Ünlü analist, Bitcoin’in fiyatının geçici bir süreliğine daha 40.000 doların altında seyredebileceğini ancak bu durumun yakın bir zamanda değişmesini beklediğini ifade etti.  McGlone bundan önce de Bitcoin’in yeni bir rekor kıracağı ifadesinde haklı çıkmıştı.

Bitcoin fiyatı için beklenen 100.000 dolar seviyesinin hayal olmadığını, bu seviyenin görüleceğini açıkladı. Fiyatın 40.000 dolar üzerinde tutunmasının ardından bu yükselişin de beraber geleceğini söyleyen analist, 2021 yılı sonuna kadar 100.000 dolar seviyesine ulaşılmış olacağını düşünüyor. Ona göre Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşması, 20.000 dolara düşmesinden çok daha yüksek bir olasılık taşıyor.

Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparatahmini.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.
Beyaz Saray Yetkililerinin Milyonlarca Dolarlık Kripto Parası Var
08
Haziran
2
0
2
1
Beyaz Saray Yetkililerinin Milyonlarca Dolarlık Kripto Parası Var

Teknoloji uzmanı ve Beyaz Saray'daki antitröst yasasını hazırlayan üye Tim Wu'nun milyonlarca kripto paraya sahip olduğu bildiriliyor. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) hükümetinin kripto para birimleri için bir finansal düzenleyici hazırladığı düşünüldüğünde bu oldukça şaşırtıcı. 

Politico sayfası tarafından derlenen bir rapora göre, Bitcoin News'den gelen habere göre, Wu'nun kişisel servetinin milyonlarca dolar olduğu tahmin ediliyor. Ayrıca 1 milyon ABD Doları (14.2 milyar Rp'ye eşdeğer) ila 5 milyon ABD Doları (yaklaşık 71.2 milyar Rp) değerinde Bitcoin'e sahip olduğu söyleniyor.

 Sadece Bitcoin değil, Wu'nun resmi platformda bir depo veya cüzdan olan FIL'de 100.001 ABD Doları (yaklaşık 1.4 milyar Rp.) ila 250.000 ABD Doları (3.5 milyar Rp.'ye eşdeğer) değerinde Filecoin gibi başka kripto para birimlerine de sahip olduğu söyleniyor. 

Daha önce Tim Wu, Mart ayında cumhurbaşkanı Biden tarafından atanmıştı. Ulusal Ekonomi Konseyi'nde teknoloji ve rekabet politikası konusunda özel asistan olarak görevlendirildi.

Süresi sona erdiğinde Wu, Columbia Hukuk Okulu'nda öğretmenlik yapmaya karar verdi. Ayrıca, eski başkan Barack Obama'nın yönetimi sırasında Federal Ticaret Komisyonu ve Ulusal Ekonomi Konseyi'nde de çalıştı.

Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparatahmini.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Dogecoin Mucidi, DOGE Fiyatında 10 Dolara Vurgu Yaptı!
01
Haziran
2
0
2
1
Dogecoin Mucidi, DOGE Fiyatında 10 Dolara Vurgu Yaptı!

Dogecoin (DOGE)’in ortak yaratıcılarından biri olan Billy Markus, sosyal medyada, bir DOGE’un 1 dolara ulaşmasının, bu fiyattan satın alanların da 10 dolara ulaştığını görmek isteyeceği için bir başarı olmayacağını savundu.

Dogecoin’in 1 dolara ulaşmasının başarılı olduğu anlamına gelmeyeceğini, çünkü bu fiyattan satın alan insanların kripto para birimini 10 dolarda görmek isteyeceklerini ve döngünün devam edeceğini de sözlerine ekledi. Markus’a göre başarı, topluluğun içinde iyi şeyler yapan insanlarla birlikte büyümesi.

Markus, düşüncelerini, bireysel yatırımcıların kripto para biriminin fiyatının 1 dolara ulaşmasına yardımcı olmak için bir araya gelmesinin ardından paylaştı.  Dogecoin düşüşe geçmeden önce 0.74 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparatahmini.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Analistlerimizin Kripto Paralar İle İlgili Günlük Yorumlarına Ulaşabilirsiniz.

Ünlü Milyarder Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı! Fiyat Haberle Fırladı
26
Mayıs
2
0
2
1
Ünlü Milyarder Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı! Fiyat Haberle Fırladı

Popüler altcoin projesi Polygon (MATIC), teknoloji milyarderinden büyük destek aldıktan sonra yükseliş rallisini genişletti.

Layer-2 Ethereum ölçeklendirme çözümleri, geliştiricilerin ve kullanıcıların yeni çözümleri hızlı bir şekilde dağıtma cenneti olarak ortaya çıktı. 

Polygon’un yerel kripto para birimi MATIC bugün %40 oranında hızla yükseldi ve 2 doların üzerine çıktı. Basın zamanında MATIC, 14,4 milyar dolarlık piyasa değeri ile 2,32 dolar seviyesinden işlem görüyor. Son fiyat rallisi, teknoloji milyarderi Mark Cuban’ın Hint Blockchain startup’ına desteğini resmen açıkladığı sırada geldi. Varalıkları 4,4 milyar dolar olan Mark Cuban, kripto alanına yoğun bir şekilde yatırım yapıyor.

Popüler altcoin projesi Polygon (MATIC), Mark Cuban’ın kripto para birimi/ Blockchain yatırım portföyünün en son üyesi oldu. Polygon, Layer 2 Ethereum ölçekleme çözümleri geliştiriyor ve 2017 yılında Hintli yazılım mühendisleri Sandeep Nailwal, Jaynti Kanani ve Anurag Arjun tarafından ortaklaşa kuruldu. Sandeep Nailwal bu son haberi eklerken onayladı. 

DApp’ler, DEX’ler, DeFi, akıllı sözleşmeler, NFT’ler vb. gibi devasa bir ekosistemi kolaylaştırdığından, geniş bir kullanıcı yelpazesine ev sahipliği yapar. Polygon, Ethereum altyapı geliştirmeleri ve ölçeklendirme için kullanımı kolay ve iyi yapılandırılmış bir arayüz sunar. Sonuç olarak Polygon, özellikle Ethereum geliştiricileri arasında güçlü bir varlık oluşturmayı başardı. 

Bu Katman 2 ölçeklendirme projesi, Ethereum’un en büyük sorunlarından birini, yani yüksek ücretli işlemler ve ağ tıkanıklığını çözer. Böylece, merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinin birçoğunun Ethereum ağının yüksek işlem maliyetlerini atlamasına yardımcı olur. Polygon ile ilgili en iyi şey, yüksek GAS ücretleri ve düşük hız sorunlarını çözdüğü için Ethereum güvenliğinden hiçbir şekilde ödün vermemesidir.

Kripto para borsası hareketlendi, piyasaya giren para 300 milyar dolar, işte son rakamlar!
24
Mayıs
2
0
2
1
Kripto para borsası hareketlendi, piyasaya giren para 300 milyar dolar, işte son rakamlar!

Kripto piyasası toplam market cap değeri son 3 ayın en düşük seviyesi olan 1.230 trilyon dolara düştükten sonra bugün yapılan girişlerle artış gösterdi.

Boğalar, dün yaşanan kırmızı günden sonra bugün hareketliler. Bitcoin uzun bir aradan sonra tekrar 36.000 doların üzerinde. Altcoinlerin pek çoğu düşüş trendlerini sürdürürken, Bitcoin Dom %5 artarak %45’in üzerine çıktı. Toplam kripto para market cap değeri de tekrar 1.5 trilyon doların üzerinde.

Lider kripto para birimi son birkaç haftadır düşüşte ve hafta sonu boyunca durum gerçekten değişmedi. Çin’den gelen daha fazla FUD, bu kez ülkede bulunan madencilerle bağlantılı olarak, piyasadaki aksaklıkları yoğunlaştırdı.

Bitcoin, Cuma ve Cumartesi günleri 42.000 dolardan 34.000 doların altına düştü. Kısa bir iyileşme girişiminde bulunurken, ayılar baskıyı sürdürdü ve daha da aşağılara itti. Çin’den gelen madencilere yönelik haberler BTC’yi 31.000 dolara kadar düşürdü.

Ancak Bitcoin boğaları buradan fiyatı yükseltmeyi başardılar. BTC 6 bin dolar değer kazanarak 37 bin dolara kadar çıktı.

Boğaların tepkisi Bitcoin Dom değerini de artırdı. BTC DOM %45’in üzerinde seyrediyor. Böylelikle BTC yalnız dolar karşısında değil altcoinler karşısında da değer kazanıyor.

Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparatahmini.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır

Ethereum 12% oranında yükseldi
24
Mayıs
2
0
2
1
Ethereum 12% oranında yükseldi

Pazartesi günü Ethereum,  11,66% oranında değer kazanarak $2.270,11 seviyesinden işlem gördü. Bu 20 Mayıs tarihinden beri görülen en büyük bir günlük artış.

Bu hareketle beraber Ethereum piyasa değeri $263,55B olurken toplam kripto para piyasalarındaki değerinin oranı 17,48% oldu. Ethereum kripto parasına ait en yüksek piyasa değeri $479,29B olarak belirlendi.

Ethereum, geçtiğimiz 24 saat içinde $2.080,87 ile $2.314,79 seviyeleri arasında işlem gördü.

Ethereum, geçtiğimiz yedi gün içinde 36,22% geriledi yaşadı ve 24 saatlik işlem hacmi $60,47B veya toplam hacme göre 24,33% oranında oldu. Ethereum, geçtiğimiz yedi günde $1.739,9122 ile $3.558,5718 seviyeleri arasında işlem gördü.

Ethereum fiyatı 12 Mayıs tarihindeki $4.366,10 seviyesinden 48,01% daha düşük.

Ünlü CEO Bitcoin’in rekor kıracağı rakamı açıkladı!
21
Mayıs
2
0
2
1
Ünlü CEO Bitcoin’in rekor kıracağı rakamı açıkladı!

Ark Investment’dan Cathie Wood, Bitcoin‘in fiyatının 500.000 Dolar’a çıkacağını söyledi. Ark Yatırım Yönetimi CEO’su Cathie Wood, bir röportajda amiral gemisi kripto para birimi bitcoin’in fiyatının, son kripto piyasası çöküşüne rağmen 500.000 dolara çıkacağına inandığını açıkladı. 

Wood’a göre, pazar “duygusal” ve bu nedenle şu anda altını aramak zor. CEO’ya göre, bu yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde onaylanan bir bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için beklentiler, son fiyat düşüşü nedeniyle arttı. Çeşitli savunuculara göre bir bitcoin ETF’si, kripto para biriminin bir varlık sınıfı olarak olgunlaşmasına ve fiyat artışına yardımcı olacaktır. 

Röportaj sırasında Wood, Bitcoin’i çevreleyen çevresel endişelerin değiştiğini belirtti. Elon Musk’ın duyurusunun güvenilir enerjiye geçişte faydalı olacağını savundu. Böylelikle çevresel kaygılar giderildiği takdirde, ödemelerde Bitcoin’in kabul edileceğini de sözlerine ekledi.  

İlgili habere Ulaşabilirsiniz

Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparatahmini.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır

Ripple’ın XRP Davasında Son Gelişmeler: XRP Yatırımcılarını Haziran Ayında Ne Bekliyor?
17
Mayıs
2
0
2
1
Ripple’ın XRP Davasında Son Gelişmeler: XRP Yatırımcılarını Haziran Ayında Ne Bekliyor?

Ripple’ın savunmasının büyük bir kısmı ise tam olarak bu duruma dayalı ve XRP yatırımcılarının endişesi bu dilekçe ile artmış gibi gözüküyor. SEC, bunun yanı sıra Ripple’ın önceki yıllarda XRP hakkında birçok kurumdan danışmanlık aldığını ve bunun riskli bir menkul kıymet statüsüne sahip olduğunun farkında olunduğunu belirtti.

Ripple avukatları tarafından 13 Mayıs tarihinde ortaya konan 34 sayfalık bildiride ise SEC’nin “kanunları esneterek kendini haklı göstermeye çalıştığı” vurgulanmıştı. SEC, Ripple’ın XRP hakkında elde ettiği danışmanlık bilgilerini açıklamasını talep ederken Ripple bunların gizli belge olduğunu savundu. Ripple avukatları dersini çalışmış olacak ki daha önce Upton ve SEC arasındaki davanın kararlarının da emsal olarak kabul edilmesini talep etti.

Upton şirketinin dava sürecinde de şu an Ripple’ın ortaya koyduğu “bize yeterli sürede bilgi verilmedi” savunması yapılmış ve mahkeme Upton’ı bu konuda haklı bulmuştu. Ripple, XRP’nin menkul kıymet riski bulunurken ve SEC bu konuyu araştırırken kendilerine bilgi verilmemesinden muzdarip ve bunu SEC’nin kötü niyetli hamlesi olarak görüyor.

Ripple’ın son savunmasında ise XRP Ledger üzerinde bütün işlemlerin kaydedildiği, XRP’nin ise bu ağın para birimi olduğu vurgulanmakta. Ripple’ın asla XRP üzerinden kar vaat etmediğini de vurgulayan Ripple avukatları, son duruşmada SEC’nin üstüne gitmiş gibi gözüküyor.

XRP yatırımcılarının beklentisi ise bu gelişmelerle beraber artmaya başladı. Haziran ayındaki duruşma tarihleri henüz netleşmese de XRP yatırımcılarının bu iki tartışmalı konu ile ilgili olumlu beklentilere sahip olduğu görülüyor.

Bitcoin Piyasa Değeri Geriliyor: Ethereum Piyasa Değeri Bitcoin’in Yarısına Ulaştı
15
Mayıs
2
0
2
1
Bitcoin Piyasa Değeri Geriliyor: Ethereum Piyasa Değeri Bitcoin’in Yarısına Ulaştı

Ethereum tarafında yükseliş devam ederken öte yandan piyasa değerinde de artış devam ediyor. Elon Musk’ın Bitcoin ile Tesla alımını durdurduklarını açıklamasının ardından Bitcoin hem fiyat hem de piyasa değeri açısından düşüş yaşadı. Bitcoin $48,000 – $52,000 USD aralığında fiyat hareketine devam ediyor. Güne yaklaşık $48,900 USD seviyesinde açılış yapan Bitcoin’de piyasa değerinde de düşüş yaşandı. Bitcoin marketcap’i 1T USD altına düşüş yaşadı. 2021’in başından bu yana genellikle 1T USD üzerinde seyrediyordu. 

ATH’ler yaşayan ETH $3800 – $4100 USD aralığında fiyat hareketine devam ediyor. Güne yaklaşık $3910 USD seviyesinde açılış yapan Ethereum’da piyasa değeri açısından olumlu gelişmeler gözleniyor. Yazıyı kaleme aldğım anda Ethereum yaklaşık 460b USD seviyesinde piyasa değerine sahip.  Ethereum dün akşam Bitcoin piyasa değerinin yarısına ulaştı. Bitcoin’in iş ispatı (proof of work) konsensüs modeli sebebiyle yoğun miktarda elektrik kullanımı sürdürülebilirlik açısından pek uygun görünmüyor. Elon Musk da bu yönde açıklamalar yapınca Bitcoin piyasada kısa süreli bir düşüş yaşadı.

Analistlerimiz Kripto Paralar İle İlgili Günlük Yorumlarına UlaşabilirsinizCardano (ADA) Rekor Kırmaya Devam Ediyor!
15
Mayıs
2
0
2
1
Cardano (ADA) Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

Cardano (ADA), ede edilen verilere göre 2,18 dolara yükselerek yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Popüler analist Peter Brandt ise kripto paranın 2,26 dolara ulaşmasını beklediğini söylüyor. 

Sabah saatlerinde Cardano’nun yerel kripto para birimi ADA, CoinMarketCap platformu tarafından paylaşılan verilere göre yüzde 17 artışla 2,18 dolara ulaşarak yeni bir tarihi zirveye ulaştı. Bu arada, trader Peter Brandt, ADA’nın yükselmeye devam edeceğini ve 2,26 dolar seviyesine ulaşacağını gösteren bir grafik paylaştı. 

Kripto piyasasındaki genel satışlara ve özellikle de Bitcoin’in Elon Musk’ın tepki toplayan tweetinden sonra 50.000 dolar seviyesi altına düşmesine rağmen ADA tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.18 dolara yükseldi. Son yirmi dört saat içinde, beşinci en büyük kripto para birimi (ADA’nın bu hafta başlarında yeniden kazandığı seviyesi) yüzde 17’den fazla yükseldi. ADA, bu yükselişle beraber top 10’da 4. sırayı yeniden kazandı. 


Analistlerimizin Kripto paralar ile ilgili görüşlerine ulaşabilirsiniz

Dogecoin (DOGE), Elon Musk’ın Açıklamalarının Ardından %30 Oranında Arttı
14
Mayıs
2
0
2
1
Dogecoin (DOGE), Elon Musk’ın Açıklamalarının Ardından %30 Oranında Arttı

Elon Musk, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, şirketi Tesla’nın Bitcoin’in (BTC) doğaya verdiği zarar sebebiyle, Bitcoin ile ödeme alma işlemlerini durdurduğunu açıklamıştı. Gelen tepkiler üzerine Musk, Bircoin ve diğer kripto paralara güçlü bir biçimde inandığını ancak fosil yakıt kullanımında muazzam bir artışa sebep olduğunu ifade etti. Musk, atmış olduğu bir başka Tweet’ta, bir karbon vergisinin uygulanmasını önerecek kadar da ileri gitti. Musk bu teklifi Biden yönetiminin reddettiğini ifade etti.

Elon Musk, atmış olduğu bir başka tweet’te, Dogecoin’in işlem verimliliğini arttırmak için, Dogecoin geliştiricileriyle çalışmanın gelecek için umut verici olduğunu kaydetti.

Musk’ın tüm bu açıklamalarının ardından Bitcoin’de düşüş yaşanırken Dogecoin ise %30 oranında arttı. Yazı kaleme alındığı sırada Dogecoin, Coingecko verilerine göre 0,535508 dolardan işlem görüyor.

MicroStrategy, 15 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Duyurdu
13
Mayıs
2
0
2
1
MicroStrategy, 15 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Duyurdu

MicroStrategy, 15 milyon dolar’lık daha Bitcoin (BTC) satın aldığını duyurdu. Şirketin CEO’su Michael Saylor’ın yaptığı açıklamaya göre MicroStrategy 271 adet Bitcoin’i yaklaşık 15 milyon dolara satın aldı.


MicroStrategy Incorporated, iş zekası, mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler sağlayan bir şirkettir. 1989 yılında Michael J. Saylor, Sanju Bansal ve Thomas Spahr tarafından kurulan firma, iş kararları vermek ve mobil uygulamalar geliştirmek için dahili ve harici verileri analiz etmek için yazılım geliştiriyor.

Milyarder Vitalik Buterin'den Hindistan'a 1 milyar dolarlık Shiba Inu hediyesi
13
Mayıs
2
0
2
1
Milyarder Vitalik Buterin'den Hindistan'a 1 milyar dolarlık Shiba Inu hediyesi

Koronavirüs pandemisi ve kara mantar hastalığıyla mücadele etmeye çalışan Hindistan'a kripto para milyarderi Vitalik Buterin 1 milyar dolarlık bağışta bulundu. Bağışı Buterin, Shiba Inu olarak yaptı.

Tüm dünyada etkili olan koronavirüse karşı çalışmalar devam etse de Hindistan'da salgın kontrolden çıkmış şekilde ilerliyor. Kripto para milyarderi 27 yaşındaki yazılımcı Vitalik Buterin, Hindistan'a yardım etti ve 1 milyar dolarlık Shiba Inu coinin gönderdi.

Milyarder iş adamı Elon Musk'ın Bitcoin'le araç satışına ara verdiklerini açıklamasının ardında kripto para piyasalarında sert satışlar görüşmüştü. Bitcoin 58 bin dolar seviyelerinden 46 bin dolara kadar geri çekilme yaşamıştı.

Bundan bağımsız olsa da Shiba Inu de sert düşüşünü sürdürmeye devam etti. Shiba Inu 3 gün önce 0.000030 dolar seviyelerinde işlem görürken bugün 0.000019 dolardan alıcı buluyor.

SpaceX, Dogecoin ile çalisacak
10
Mayıs
2
0
2
1
SpaceX, Dogecoin ile çalisacak

Sansasyonel kripto para birimi Dogecoin, milyarder iş adamı Elon Musk tarafından yine gündeme getirildi. Musk, SpaceX yörüngeye uydu yerleştirme ücretini Dogecoin olarak kabul edeceğini açıkladı.

Elon Musk’ın kurucusu olduğu ABD merkezli uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, yörüngeye uydu yerleştirme ücreti olarak kripto para piyasalarının dördüncü en yüksek hacimli birimi Dogecoin kabul edeceğini açıkladı.

Açıklamanın ardından hızla yükselen Dogecoin, son 24 saatte 0.4257 dolardan, 0.5943 dolara kadar yükseldikten sonra 0.5359 dolara çekilirken, haftalık kazancı yüzde 41’i aştı.

Taşıyacağı uyduları ayın yörüngesine yerleştirmek üzere aya seyahat edecek olan rokete de DogeSpaceX adı verildi. DogeSpaceX adlı roketin 2022 yılının ilk çeyreğinde fırlatılması planlandı.

Elon Musk, Nisan ayında Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada, "gerçek aya gerçek Dogecoin indireceklerini" vurgulamıştı. Musk Pazartesi günü yaptığı açıklamada da, DogeSpaceX’in aya seyahatinin Dogecoin ile finanse edileceğini doğruladı.

Musk yine Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, SpaceX’in önümüzdeki yıl yapacağı aya seyahati "uzaydaki ilk kripto olacak" diye nitelendirdi.

Yapıla açıklamaya göre, 2022’nin ilk çeyreğindeki aya fırlatma işlemi SpaceX Falcon 9 roketinin kullanımıyla Geometric Energy Corporation (GEC) tarafından gerçekleştirilecek.

Dogecoin (DOGE) ile Zengin Oldugu Iddaa Edilen, Goldman Sachs Yöneticisi Isini Birakti
22
Nisan
2
0
2
1
Dogecoin (DOGE) ile Zengin Oldugu Iddaa Edilen, Goldman Sachs Yöneticisi Isini Birakti

EFinancialCareers tarafindan yayinlanan bir rapora göre, bankanin Londra’daki yükselen satis? departmanina öncülük eden Goldman Sachs yöneticisi Aziz McMahon, Dogecoin‘e (DOGE) yatirim yaparak servet kazandiktan sonra isinden ayrildi. Gelen bilgilere göre McMahon 14 senedir Goldman Sachs için çalisiyordu.

Rapora göre McMahon, 2021 yilindan basindan bu yana %18.000 oraninda artan kripto para birimi ile milyonlar kazanmayi basardi. McMahon’un isi birakmasinin ardindan kendi hedge fonunu kurdugu iddia ediliyor.

DogeDay ile milyonlar bekleyişte!
18
Nisan
2
0
2
1
DogeDay ile milyonlar bekleyişte!

Dünya genelinde bir anda büyük popülarite elde eden Dogecoin için bugün önemli bir gün. Twitter üzerinden açılan #DogeDay tagı ile milyonlar bir anda Dogecoin ile alakalı yazmaya başladı... Çılgınlık boyutunun kripto para borsalarına yansıması, Dogecoin fiyatının uçması beklentisi ise ilk sırada yer alıyor. 


GoldexCoin’in Tokenı 23 Nisan 19:20’de Satışa Çıkacak
23
Nisan
2
0
2
1
GoldexCoin’in Tokenı 23 Nisan 19:20’de Satışa Çıkacak

50’ye yakın işlem çifti ile kullanıcısına hizmet veren Goldexco.in kendi ekosistemini güçlendirmek için ön satışını tamamlayan GLDX Token’ı 23 Nisan 19:20’de satışa açıyor.

Goldexco.in Forbes 500’ün %65’inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altında dünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı.

Türkiye iş ortağı Devasa Bilişim ise 2011 yılında kurulmuş E-Ticaret, Hosting, Ticari Muhasebe Programları üzerine yoğunlaşmış 2016 yılında ise Teknokent bünyesinde akademik destek ve projelerle bugüne gelmiş bir yazılım firmasıdır.

Guggenheim CIO’su Bitcoin’de Yüzde 50’lik Düzeltme Bekliyor
22
Nisan
2
0
2
1
Guggenheim CIO’su Bitcoin’de Yüzde 50’lik Düzeltme Bekliyor

Guggenheim CIO’su Scott Minerd, Bitcoin’in son dönemlerde yaşadığı yükselişin bir düzeltmeye yol açabileceğini söyledi. Uzun vadede bullish tavrını koruyan isim, fiyatın 20.000 ile 30.000 dolar aralığına çekilebileceğini açıkladı.

Guggenheim CIO’su, kripto para piyasasına ilişkin güncel görüşlerini CNBC ile paylaştı. Bitcoin’de fundamentalların göz ardı edilmeye başlamış olabileceğini düşünen Minerd, “Bence Bitcoin’de büyük bir düzeltme yaşamak zorundayız.” dedi.

Fiyatta %50’lik bir gerileme bekliyor

Bitcoin, geçtiğimiz hafta sonu 60.000 dolardan düştükten sonra kısa süreliğine 52.000 doların altına gerilemişti. Bitcoin, CoinDesk endeksine göre haftanın ortasında 55.484 dolardan işlem görüyor.

310 milyar dolarlık Guggenheim’ın yöneticilerinden Minerd, fiyatın “%50’lik bir düşüşle 20.000 ile 30.000 dolar aralığına kadar gerileyebileceğini” açıkladı.

BitGo, Kripto Para Sigortasının Limitini 700 Milyon Dolara Çıkardı
22
Nisan
2
0
2
1
BitGo, Kripto Para Sigortasının Limitini 700 Milyon Dolara Çıkardı

Dijital varlık saklama şirketi BitGo, soğuk depoda tutulan varlıklar için sigorta limitini 700 milyon doların üzerine çıkardı. Şirket, saklama hizmeti alan kurumsal müşterilerden güçlü bir talep geldiğini söylüyor.

BitGo, saklama hizmeti alan müşterilerine 100 milyon dolara kadar sigorta limiti belirlemişti. Şirket, 100 milyon dolarlık limite 600 milyon dolar eklemenin yanında, sigorta aracı kurumları olan Woodruff Sawyer ve Paragon International Insurance Brokers of London ile ortaklık kurdu.

Woodruff Sawyer Başkanı Jacob Decker, “Daha fazla müşterinin kripto piyasasına girdiğini gördükçe talebin karşılandığından emin olmak için yenilik yapmaya devam etmemiz önem taşıyor.” dedi.

“BitGo’nun hizmeti müşteriler arasında popüler”

BitGo CEO’su Mike Belshe, BitGo’nun teknolojisi ve ölçeği sayesinde güvenli depolama sisteminin yanında daha düşük maliyetli Dedicated Customer (özel müşteri) sigorta programı sunabildiklerini belirtiyor.